KALİTE STANDARDI
GMP | USPAnuMed International, asla ödün vermediği yüksek kalite standartları ile endüstride saygın bir yere sahip bir firmadır. Sizlere en iyisini, en safını sunabilmek için tüm hammaddelerimizi, etkenlik ve kalite bakımından pek çok testlere tâbi tutmaktayız. Üretimi tamamlanmış tüm ürünlerimize uyguladığımız mikrobiyal eleme testlerimiz, bundan daha iyi kalitede başka bir besin maddesini bulmanızı imkansız kılmaktadır.

Adeta bir sanat eseri sayılabilecek analitik laboratuarımız, sizlere sadece en iyi ürünleri sunmamızı sağlamaktadır. AnuMed International, hammaddeden,bitmiş ürün aşamasına kadar ki tüm üretim prosedürü ve üretim kademelerinin her birini tek tek takip ederek raporlayan ve yine tüm aşamalarda tanımlama, saflık, etkenlik ve formül bileşenlerini tam olarak belirleyen tam teşekküllü ve yüksek beceride bir labarotuara yatırım yapmaya çok önem vermiştir. Firmamız, ilaç ve gıdaların; kalitelerini, sunduğu faydaları ve sağlık için güvenli olmalarını düzenleyen, denetleyen U.S.P. standartlarına ve oldukça katı üretim standartları olan GMP prosedürlerine tamamen uygun olarak çalışmaktadır. Bu sayede, ürünlerimizin her zaman için, üzerlerindeki etiketlerdeki beyanlara uygun ve güvenli bir şekilde üretilmelerini garantilemekteyiz.

GMP Standardı Nedir, Neden Gereklidir?
GMP (Good Manufacturing Process) Yani Türkçe anlamı ile İyi Üretim Uygulamaları demektir.
İnsan sağlığı için üretilen her ürünün, üretiminin her aşamasında ve uygulamasında yüksek kalite seviyesine sahip olması gereklidir. Ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla alınacak koruyucu önlemleri içerir. Daha önce tavsiye kararı olarak başlayan, son yıllarda ise ABD ve Avrupa Birliği (AB) üyeleri tarafından uygulanması zorunlu kılınan kararlara göre, her türlü Gıda ve Sağlık ürünlerinin GMP koşulları altında üretimlerinin yapılması gerektiği bildirilmiştir. Ülkemizde Sağlık bakanlığı tarafından bu kurallar bütünü resmi olarak kabul edilmiş ve uygulanması zorunlu kılınmıştır.

www.fda.gov/food/guidanceregulation/cgmp/
USP Sınıflandırma Sistemi
Amerika Birleşik Devletleri Farmakope Konvansiyonu (U.S. Pharmacopeial Convention, USP) küresel ölçekte üretilen, dağıtılan ve tüketilen ilaçlar, gıda maddeleri ve diyet takviyeleri için geçerli olan kimlik, yitilik, kalite ve saflık standartlarını belirleyen ve kâr amacı gütmeyen bilimsel bir organizasyondur. USP tarafından tanımlanan ilaç standartları ABD'de Gıda ve İlaç İdaresi (Food and Drug Administration, FDA) tarafından yürürlüğe konur ve bu standartlar halen 140'ı aşkın ülkede kullanılmaktadır. USP Konvansiyonu kurulduğu 1820 yılından beri küresel ölçekte ilaç kalitesininin güvence altına alınmasına destek olmuştur. USP bugün halk sağlığını korumaya yardımcı olmak üzere dünya ölçeğinde bilim adamları, uygulayıcılar ve geliştiricilerle işbirliği içinde çalışmaktadır. Bu nedenle USP İlaç Sınıflandırması (USP Drug Classification) RxMediaPharma® İnteraktif ilaç Bilgi Kaynağı etkin maddeler veritabanına dahil edilmiştir.

http://www.usp.org/
Quality Assuarance Capabilities

  Microbial Testing
 • Salmonella
 • E. coli
 • Staphylococcus aureus
 • Yeast & Mold
 • Total Coliforms
 • Total Aerobic Plate Count
 • Enterobacteriaceae
  Identity Confirmation
 • High Performance Thin Layer Chromatography (HPTLC)
 • Infrared Spectroscopy (Mid-FTIR)
 • Organoleptic Testing
  Quality Assessments
 • High Performance Liquid Chromatography (HPLC)
 • Ultra Performance Liquid Chromatography Mass Spectrometry (UPLC-MS)
 • Ultraviolet-Visible Spectroscopy (UV-Vis)
 • Atomic Absorption (AA)
 • Inductively Coupled Plasma Mass Spectrometry (ICP-MS)
  Additional Capabilities
 • USP Tablet Disintegration
 • Friability
 • Hardness
 • Foreign Organic/Inorganic Matter
 • Moisture Analysis
 • ATP Screening
 • pH Determination
 • Stability Studies
BİLEŞENLERİN LİSTESİ ( HER 1 KAPSÜL İÇİN )
BİLEŞEN MİKTAR (mg)     %BRD
Alıç Ekstresi 125 mg
Turnera Ekstresi 100 mg
Kore Gingsengi Ekstresi 60 mg
Çoban Çökerten Ekstresi 60 mg
Mabet Ağacı Yaprağı Ekst. 60 mg
Krisin 50 mg
Brokoli Ekstresi 50 mg
Cüce Palmiye Ekstresi 42,5 mg
Kırmızı Biber Tozu 30 mg
Isırgan Ekstresi 30 mg
Vitamin B3 20 mg
Vitamin E 13,4 mg a-TE
Piperin 5 mg
Çinko 2,56 mg
Takviye Edici Gıda     Net Miktar: 800 mg x 60 Kapsül
V-PLS Platinum İÇERİĞİ BİLİMSEL YAZILARI

Horny Goat
California Üniversitesi ve Beijing üniversitesinin ortak çalışmasında fareler üzerinde yapılan deneyde icariin verilen farelerin neuronal nitric oxide sentezleme, Calponin yoğunluğu artığı ve penile dokusunun neurite yapısının uzunluğunu artırdığı görülmüştür.
V-Pls Paltinum da standard %10 icariin ekstre ye nazaran 30 misli daha konsantre etken madde bulunmaktadır.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
B3 Niacin
Çin Üniversitesi üroloji bölümü tarafından yapılan araştırmada anormal kolesterol metabolizması bulunan 160 hasta üzerinde yapılan araştırmada 12 hafta sure ile Niasin (b3) verilen hastalarda erektil fonksiyonlarında gelişme olduğu görülmüştür.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Saw Palmetto
İtalyan G. Pascale kanser araştırma enstitüsü üroloji bölümü tarafından yapılan araştırmada yas ortalaması 48 yaşında 140 hasta üzerinde yapılan araştırmada, içinde Saw Palmetto olan karışımın ereksiyonu artırdığı ve idrara çıkma şikayetlerinin azaldığı görülmüştür.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Tribulus terrestris
Bulgaristan, Amerikan, Isvec ve Yunanistan universitelerinin yaptigi ortak arastirmada 180 kisi uzerinde yapilan arastirmada Tribulus terestris in cinsel arzu ve fonksiyonlari artirdigi ayni zamanda ereksiyon fonskiyon bozukluklarina yardimci oldugu ispat edilmistir.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Hawthorn berries
isviçre Üniversite hastanesi tarafından yapılan araştırmada, 2. derece kronik kalp yetmezliği teşhisi konulmuş ortalama 64 yaşında (+/- 8) toplam 143 hasta üzerinde yapılan araştırmada 8 hafta süre ile günde 3 defa 30 damla haw throne ekstresi verildiğinde bu hastaların eksersiz yaparken çabuk yorulma ve nefes yetmezliklerinde iyileşme olduğu görülmüştür.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Panax Ginseng
Çin Chongqing Medikal Üniversite Hastanesinin üroloji bölümü tarafından yapılan araştırmada diyabet farelere 4 hafta sure ile 10mg-150mg/Kg Panax Ginseng Saponins verildiğinde penis kaslarının endotel yapısında iyileşme ve fonksiyonel olarak artış görüldüğü tespit edilmiştir.
V-Pls Paltinum da saponin konsantrasyonu yüksek Ginseng bulunmaktadır.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Stinging Nettle Root Extract
Alman Hannover ve Bayreuth Üniversiteleri tarafından yapılan araştırmada ısırgan otu kökü bileşenlerinin sex hormone binding globulin e tutunduğu ve in aktif hale getirdiği tespit edilmiştir.
V-Pls Platinum da ısırgan otunun kökü kullanılmaktadır. Bitkinin kök kısmında yeşil kısmına oranla 6 misli daha çok etken madde bulunmaktadır.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Ginko Biloba
California üniversitesi ve New York Hastanesi Cornell Medical center'in ortak araştırmasında Ginko Biloba extresinin antidepressant kullanımı sonucu olusan cinsel fonksiyon bozuklukları olan hastalar uzerinde %84 oraninda cinsel arzuyu arttırdığı tespit edilmiştir.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Damiana Diffusa
Missipi Universitesinin yaptigi arastirmada damiana diffusanin bulunan pinocembrin and acacetin bilesenlerinin anti aromatese ozelligi oldugu tespit edilmistir.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Zinc
Yapılan araştırmalarda çinko eksikliğinin testosteron üretimini ve libidoyu olumsuz etkilediği ispat edilmiştir.
V-Pls Platinum da emilimi yüksek çinko bulunmaktadır.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
Chrysin
İsvec Karolinska Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada anormal estrogen metabolizmasının göğüs kanserine sebep olduğu ve antiaromatese kullanılarak anormal metabolizmanın kontrol edilerek kanser riskinin azalmasının mümkün olduğu belirtilmiştir.
V-Pls Platinum da kullanılan krisin testosteronun diğer hormonlara dönüşmesini engellemektedir. Böylece testosteronun kanda dolaşımında ömrü uzamaktadır.
Bilimsel Makaleyi Okumak İçin Tıklayınız
İLETİŞİM
info@taylanmedikal.com
MİY hattımız hergün sabah saat 09.00’dan gece 21.00’e kadar sizlere hizmet vermektedir
Taylan Medikal A.Ş.
Airport24 - İnönü mah. Muammer Aksoy. Cad. No80 d:14 Küçükçekmece İstanbul
Her hakkı saklıdır 2018